Produktyvios veiklos mazgų suvestinė. Produktyvios veiklos mazgų suvestinė


Pamokos apie meninį kūrybiškumą origami technikoje santrauka vyresniųjų grupėje „Snieguolė“
Užduotys:
Ugdomasis: ugdyti estetinį ir dorovinį požiūrį į augalus, vaizduojant jų atvaizdus netradicinėmis technikomis.
1. Edukacinis: a) vizualinis – sukurti išraiškingą „sniego gniūžtės“ vaizdą; b) techninė - toliau mokyti vaikus gaminti ruošinius, jungti detales, gauti žydinčios gėlės maketą, sukurti bendrą kompoziciją origami technika.
2. Lavinantis: lavina dėmesį, atmintį, kūrybiškumą, smulkiąją rankų motoriką.
3. Edukacinis: toliau ugdykite domėjimąsi origami menu, norą daryti popierinius amatus.
Medžiaga:
Balto popieriaus kvadratėliai, klijai, fonui mėlynas A5 popierius, kotui žalias popierius.
Progresas:
Mokytojas suburia aplink save vaikus ir skaito Samuil Marshak eilėraštį „Balandis“:
balandis, balandis!
Kieme skamba lašai.
Per laukus teka upeliai
Ant kelių yra balos.
Skruzdėlės tuoj išlįs
Po žiemos šalčių.
Meška sėlina
Per miško sausuolius.
Paukščiai pradėjo dainuoti,
Ir žydėjo ... (sniego lašas)
Mokytojas parodo putino nuotrauką. Pedagogas: - Vaikinai, mes žiūrėjome į nuotraukas ir nuotraukas, kuriose pavaizduoti putinai. Ar norite padovanoti savo mamoms dovaną? (vaikų atsakymai) Padarykime jiems dovaną. Tačiau prieš pradėdami dirbti, šiek tiek pralinksminkime.
Kūno kultūros minutė.
Gėlė užmigo ir staiga pabudo -
Jis nebenorėjo miegoti.
Judėjo, ištempė,
Pakilo ir skrido.
Saulė pabus tik ryte
Drugelis sukasi ir susisuka.
2. Pagrindinė dalis (veiksmo metodo rodymas ir paaiškinimas).
Pedagogas: - Vaikinai, sėskite prie stalų, dabar pradėsime gaminti pirmąją pavasario gėlę - putiną. Snieguolės žiedlapius darysime iš balto popieriaus, o kotelį ir lapelį iškirpsime iš žalio popieriaus.(Parodykite mokytojo veiksmų metodą) Pirmiausia kvadratą sulenkite įstrižai, tada perlenkite per pusę ir pakelkite apatinius kampus. sulankstytas trikampis į viršų išilgai lenkimo linijos. Apverskite ruošinį į kitą pusę. Pakelkite apatines puses iki lenkimo linijos, traukdami trikampius iš kitos pusės. Sulenkite kampus, kad sukurtumėte putiną. Nepamirškite pirštu išlyginti visų lenkimo linijų.
1. 2. 3.
4.
- Gėlė paruošta! Iš žalio popieriaus išpjaukite stiebą ir lapus. Ant popieriaus priklijuokite gėlę, stiebą ir lapus.
3. Savarankiškas vaikų darbas.
Vaikai darbus atlieka savarankiškai, mokytojas suteikia reikiamą pagalbą
4.Veiklos rezultatų analizė.
- Puiku vaikinai. Turime tokių gražių gėlių jūsų mamoms.


Prisegtos bylos

Tiesiogiai ugdomosios veiklos vaikams santrauka vyresnioji grupė apie produktyvią veiklą: „Atliekame pratimus“ (kolektyvinis modeliavimas

Autorius: Gorbačiova Marina Aleksandrovna, MBDOU d / s Nr. 2 "Kolokolchik" mokytoja, Stary Oskol
Produkto aprašymas... Siūlau jums tiesioginės edukacinės veiklos santrauką apie produktyvią vyresnės grupės vaikų veiklą. Ši medžiaga pravers vyresnių grupių vaikų auklėtojams, vedant užsiėmimus, kurių tikslas – lavinti darbo su plastilinu įgūdžius, ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.

Tiesioginės edukacinės veiklos vyresniosios grupės vaikams apie produktyvią veiklą santrauka: „Darome pratimus“ (kolektyvinis modeliavimas)

Tikslai:
Išmokti kurti kolektyvinę siužetinę kompoziciją, analizuoti judančio žmogaus įvaizdžio ypatumus, koreliuoti dalis pagal dydį ir proporciją; ugdyti įgūdžius dirbant su plastilinu; ugdyti gebėjimą dirbti komandoje; įskiepyti norą vadovauti sveikam gyvenimo būdui
Užduotys:
Stiprinti gebėjimą dirbti kolektyviai ir kūrybiškai, gebėjimą koordinuoti savo veiksmus, derėtis tarpusavyje; lavinti vaizduotę, spalvų pojūtį, estetinį skonį, tikslumą.
Preliminarus darbas:
Pokalbis apie sveikas būdas gyvenimą.
Medžiaga ir įranga:
Dalyko paveikslėliai ta tema, plastilinas, rietuvės, lenta plastilinui kočioti, servetėlė, kartonas.
Pamokos eiga
1. Žaidimo motyvacijos kūrimas.
Ant lentos yra siužetinės nuotraukos. Skamba daina „Jei nori būti sveikas“.
Auklėtojas. Kartą gyveno berniukas, vardu Alioša. Kartą jis apsilankė cirke ir pamatė ten menininką, kuris kėlė automobilius, tuziną akrobatų. Jam tai labai patiko, ir jis nusprendė...
„Noriu tapti stipruoliu,
Ateinu pas stipruolį:
- Papasakok mums apie tai,
Kaip tapote stipriu vyru?
Stiprus vyras pažvelgė į mane,
Jis numetė kėdę iki lubų.
Ir tada, pagavęs jį,
Jis pakėlė spintą kaip plunksną.
Taigi jis priėjo prie stalo,
Suėmiau stalą už kojos,
Jis pradėjo mikliai jais žongliruoti.
- Tai tik treniruotė!
Neslėpsiu savo paslapties.
Atsikeliu anksti ryte
Ir saulėje, ir blogu oru
Plačiai atidarau langus.
Pradedu krauti.
Kulnai kartu, kojinės atskirai,
Pritūpimai ir šuoliai.
Šimtas smagių pratimų
Su virve ir kamuoliuku!
Jūs padarysite juos be tinginystės -
Jūs taip pat tapsite stipriu vyru!
– Tai menininkas patarė mūsų Aliošai. Tačiau mankšta ne tik daro mus stiprius. Ar pastebėjote, kad po jos mūsų nuotaika pagerėja? Apskritai, kad mūsų diena praeitų sklandžiai, pradėsime nuo fizinių pratimų.
Ar prisimeni mūsų atliekamus pratimus? (Vaikai rodo pratimus, kaip nori.) Kokie pratimai jums patinka? Ne – ne, nerodyk man jų. Atlikime šiuos pratimus, pasigaminkime save.
2. Darbo metodų demonstravimas.
Mokytojas parodo žmogaus figūros lipdymo technikas, atkreipdamas dėmesį į proporcijas, keičia rankų ir kojų padėtį, parodydamas išraiškingiausias pozas.
3. Pirštų gimnastika:
„Pirštai pavargę, susirietę į kumštį
Vienas, du, trys, keturi, penki norėjo žaisti
Pasibeldė į kaimynų namą
Ten jie pabudo: šeši, septyni, aštuoni, devyni, dešimt
Visi linksminasi! Bet laikas grįžti prie visų:
Dešimt, devyni, aštuoni, septyni,
Šeši susisukę į kamuoliuką,
Penki žiovojo ir nusisuko
Keturi, trys, du, vienas
Mes vėl miegame namuose!
4. Praktinis darbas.
Užduotis: atlikti modeliavimą tema, sudaryti kompoziciją „Darom pratimus“
5. Pamokos rezultatas.
Stende eksponuojama vaikų kompozicija.
Auklėtojas. Pažvelkite į mūsų kompoziciją. Kiekvienas iš jūsų atlieka skirtingus pratimus: Dima mėgsta šokinėti ant vienos kojos, Katya daro lenkimus, Miša mėgsta daryti liemens lenkimus, o Alena mėgsta žaisti su kamuoliu. Bet kad ir kokius pratimus darytume, svarbiausia, kad jie visi atneštų mums sveikatą ir gerą nuotaiką.
Darėme pratimus
Mes pašokome ir bėgome.
Tapo įdegę
Stiprus ir drąsus.

GCD tema: "Lauke buvo beržas."

Sudarė GCD santrauką: „Firefly“ grupės mokytoja Elagina OV.

Pamokoje buvo naudojamos technologijos:

Žaidimas,

Tausojanti sveikatą.

Tikslas: supažindinti vaikus su netradicinė technika piešimas (puantilizmas – taškinis piešimo su vatos tamponais metodas);

Įtvirtinti gebėjimus „motininis popierius“, „glamžyti popierių“, „popierius ritinėlis“;

Toliau plėsti žinias apie savo gimtąją šalį, apie Rusijos simbolį – beržą.

Švietimo sričių integravimas: Kognityvinė raida, kalbos raida, socialinis ir komunikacinis vystymasis, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis.

Užduotys:

Švietimas:

Žodyno tema „Tėvynė mūsų – Rusija“ aktyvinimas ir atnaujinimas;

Žodžių darybos įgūdžių tobulinimas; kalbos gramatinės struktūros tobulinimas;

Korekcinis ir vystomasis:

Ugdykite pažintinį susidomėjimą, kūrybinę vaizduotę, mąstymą, bendravimo įgūdžius. Išplėskite vaikų akiratį, supažindindami juos su medžiu – beržu.

Lavinti nuoseklią kalbą, turtinti žodyną (užtepimas, gniuždymas, beržo žievė, karūniniai batai, apipjaustymas, šlifavimas, lęšiai - dariniai mažų gumbų, potėpių ar kitų formų pavidalu, kurie tarnauja dujų mainams beržo stiebuose).

Švietimas:

Puoselėti pasididžiavimą savo šalimi, bendradarbiavimo įgūdžius, aktyvumą, iniciatyvumą, savarankiškumą; - prisidėti prie holistinio meninio vaizdo, išreikšto muzikoje, poezijoje ir šokyje, suvokimo kūrimo, ugdyti estetinį skonį, meilę gamtai per muziką.

Metodinės technikos:

Pokalbis-dialogas

Darbo su popieriumi technikų demonstravimas.

Dinaminė pauzė (apvalus šokis „Lauke buvo beržas“).

Produktyvi veikla.

Apibendrinant.

GCD medžiaga: popierius, klijai, dažai, teptukai, audinys, žirklės, krapštukai, vilnoniai siūlai, pieštukas, kartonas, servetėlės, popierius kirpimui, beržo žievės gaminių paroda, beržų sula.

Preliminarus darbas: mokomasi muzikinio šokio – apvalaus šokio „Beržas“, pokalbis apie gimtojo krašto gamtą, ekskursija po parką (beržų alėją), pasakojimų apie gamtą skaitymas, eilėraščių apie beržą mokymasis mintinai, kvilingavimas, apipjaustymas.

Edukacinės veiklos eiga.

Laiko organizavimas... Mokytoja su vaikais šoka apvalų šokį „Pavasaris raudonas“.

Pedagogas: „Vaikinai, ar žinote, kokioje šalyje gyvename? Pažvelkime į Rusijos žemėlapį.

Klausimai: Kas yra mūsų šalies prezidentas?

Kokius Rusijos simbolius matote stende?

Koks erelis? (išdidus, įžvalgus)

Kokia meška? (stiprus, didelis)

Koks beržas? (gražus, rusiškas, baltavamzdis). Mūsų gražiausia Rusijos gražuolė yra beržas!

Vaikinai eis į mūsų mini muziejų, kur sužinosime viską apie beržą. Beržo pristatymo skaidrių demonstracija.

1. Beržas mus šildo (malkos)

2. Beržas šviečia (žibintuvėlis)

3. Beržas nešioja batus (bast batus)

4. Beržas mus maitina (indais)

5. Beržas daro mus sveikesnius (beržinė vanta, pirtis, inkstai)

6. Žaislai pagaminti iš beržo (arkliuko)

7. Beržas – mokyk raštingumo (beržo žievė, popieriaus lapas)

Žaidimas „Karoliukai beržui“.

Vaikai beržą puošia karoliukais. Šauniai padirbėta! Mes bandėme.

Beržas nori tave gydyti. Ką tu manai?

Beržų sula! Beržų sulos degustacija. Beržų sultys, kuri? (skaidrus, skanus)

Išnagrinėkite popieriaus lapą. Iš ko pagamintas popierius?

Ką galime padaryti su popieriumi? Fantazuokime!

Dirbkite prie stalo su popieriumi (suspauskite, suglamžykite, ištiesinkite, susukite į turniketą).

Padarykime beržo kamieną! Naudodami pieštuką suvyniokite popieriaus lapą. Klijuota ant kartono. Toliau vaikai vatos tamponėliais klijuoja vainiką, šakeles, lapus apdengimo, raištelių būdu, piešia punktyriškai.

Kūno kultūra "Mūsų rankos"

Vaikai ir toliau puošia savo darbelius.

Eilėraščių apie beržą skaitymas.

Vaikų darbelių paroda „Beržų alėja“. Šauniai padirbėta!

Daug sužinojome apie beržą, jis ir maitino, ir apšvietė, ir sveikatos davė. Linkime jums visiems geros sveikatos!

Šokis „Linkime tau“.


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis 12 kompensacinio tipo "

GCD gamybinei veiklai santrauka

"Gaidelis su šeima"

(plastinografija)

Pamokos tikslai:

Įtvirtinti vaikų žinias apie naminius paukščius, jų išvaizdą, įpročius, parengti paukščių vaizdavimo plastilinografijos metodu būdus.

Išmokti lipdyti daiktus iš atskirų dalių, įtvirtinti įgūdžius dirbti su plastilinu horizontalioje plokštumoje, perteikiant pusiau tūrinį objektų vaizdą.

Lavinti rankų koordinaciją, smulkiąją motoriką.

Lavinti kompozicinius įgūdžius, spalvų suvokimą.

Medžiaga pamokai:

Storas šviesiai žalias kartonas, ½ A4 dydžio;

Plastilino rinkinys;

Rankų servetėlė;

Modeliavimo lenta; rietuvė;

Paveikslas „Naminiai paukščiai“ iš serijos „Naminiai gyvūnai“;

Personažų rinkinys flanelegrafui į K. Ušinskio apsakymą „Gaidelis su šeima“.

Parengiamasis darbas: iliustracijų, vaizduojančių naminius paukščius, nagrinėjimas, didaktinis žaidimas"Kas kur gyvena".

Pamokos eiga

Organizacinė dalis

Vaikams siūloma įminti mįslę:

Tai visur kartu

Miegokite kartu ant pavėsinės,

Kartu jie atsikelia prieš visus kitus.

Jie geria vandenį labai ilgai:

Po kiekvieno gurkšnio

Jie ilgai žiūri į debesis.

Auklėtojas. Kokia draugiška šeima?

Vaikai. Gaidys ir višta.

Auklėtojas. Teisingai. Kartą gaidžių šeimoje atsitiko taip: viščiukas padėjo sėklides, o po kurio laiko viena jų staiga lūžo. Klausykite, kaip tai atsitiko:

Ten buvo baltas namas, nuostabus namas,

Ir kažkas jame daužėsi.

Ir jis sudužo, ir iš ten

Gyvas stebuklas baigėsi -

Taip šilta, tokia

Pūkuotas ir auksinis. K. Čukovskis

Vaikai. Viščiukas.

Auklėtojas. Gerai padaryta, jūs atspėjote. Iš sėklidės išlindo viščiukas – gaidžio jauniklis ir vištos. Ir tada atsirado kitos vištos. Skaičiuokime kartu. kiek jų yra:

Kaip mūsų gatvėje

Kaip višta išbėgo mūsų gatve

Pametė visas vištas -

Miklūs geltoni viščiukai:

Pirmasis jauniklis seka varlę

Antrasis ir trečiasis yra šalia vonios.

Ketvirtas ir penktas sugaunamas.

Ech, jūs tai gausite iš savo mamos, vaikinai! ( pakaitomis sulenkite pirštus, pradedant nuo mažojo piršto)

Mokytoja vaikams pasakoja U. Ušinskio pasaką su personažų demonstravimu flanelgrafe.

Gaidys su šeima

Po kiemą vaikšto gaidys: ant galvos - raudonos šukos, po nosimi - raudona barzda. Petios nosis – kaltas, Petios uodega – ratas; ant uodegos yra raštų, ant kojų – spygliai. Petja sugrėbia letenomis krūvą letenų, vadina viščiukus su vištomis:

„Kujuotosios vištos! Susirūpinusios šeimininkės! Margas, margas! Maža juoda ir balta! Būkite kartu su vištomis, su mažais vaikais: turiu jums grūdų!

Viščiukai su vištomis surinkti, keksėti; nepasidalijo nė grūdo – kovojo.

Gaidys Petya nemėgsta riaušių - iš karto matavo šeimą: tas už keterą, tas už viesulu, pats suvalgė grūdą, užskrido per tvorą, plakė sparnais, šaukė į gerklę: ku -ka-re-ku!

Auklėtojas. Po kiemą vaikšto vištos, gaidys ir vištos, peša grūdus, trupinius, žolę, geria vandenį, galąsdami snapus ant akmenų. Ar norite juos žiūrėti? Ir maitinti?

Fizinis lavinimas

I.P. - stovėdamas tarp stalų.

Viščiukai plasnodavo sparnais -

Bendradarbiauti, bendradarbiauti! ( vaikščioti vietoje, aukštai pakelti kelius, plojinoti rankomis į klubus ir pasukant galvą).

Viščiukai muša snapus -

Bendradarbiauti, bendradarbiauti! ( vaikščioti, rankos atgal už nugaros; galva pakrypsta į priekį).

Duok mums, teta, trupinius,

Negaila trupinių, ( lenkimas pirmyn ir atgal, kūno siūbavimas).

Duok šiek tiek daugiau

Bus smagiau. ( lenkiasi į priekį su posūkiais į dešinę-kairėn).

Bendradarbiauti, bendradarbiauti!

Viščiukai garsiai šaukė:

Bendradarbiauti, bendradarbiauti! ( stovėti, rankos už nugaros, galva pasukama iš dešinės į kairę; „Sparnai“ – rankomis paglostykite klubus, papurtykite galvą).

Ir jie bėgo paskui mano tetą -

Bendradarbiauti, bendradarbiauti!

Toli! ( bėga vietoje, rankos į šonus atgal).

Praktinė dalis

Auklėtojas. Šiandien susipažinsime su gaidžiu ir jo šeima, kviečiu juos pavaizduoti.

Darbo etapai

Darbo pradžioje mokytojas veda lyginamoji analizė gaidžio ir vištos išvaizda. ( plastilino spalvos pasirinkimą gaidžių šeimai sukurti lemia mokytojas arba vaikų pasirinkimas).

Liemuo. Susukite mėlyną plastilino rutulį, šiek tiek iškočiokite tiesiais judesiais, kad duotų ovalo formos... Padėkite jį bet kur ant pagrindo, išlyginkite. Paimkite žalio plastilino gabalėlį, susukite trumpą storą dešrelę, vieną kraštą susukite pirštais, susiaurinkite, padarykite kūgį ir plačiu pagrindu pritvirtinkite prie kūno šono, susiaurintąja puse į viršų.

Galva. Susukite mažą rutulinę galvutę, uždėkite ją ant viršutinės kaklo dalies ir išlyginkite. Įdėkite juodojo žirnio akį.

Šukutės. Paimkite nedidelį raudono plastilino gabalėlį, susukite rutulį, išlyginkite jį iš apačios, lygiąją pusę uždėkite ant gaidžio viršugalvio, tada padarykite du pjūvius su rietuve, šiek tiek prispauskite prie kraštų, išlyginkite gautus kampus. šukuoti pirštais, pagaląsti.

Snapas. Trumpą raudoną dešrelę iš vienos pusės pagaląskite ir padėkite ant galvos šono.

Ožka. Susukite mažą raudoną rutulį ir pritvirtinkite po snapu galvos apačioje.

Uodega. Iš plastilino iškočiokite skirtingos spalvos plonas ir ilgas tokio paties storio dešreles, kiekvienos plunksnos galiuką iš vienos pusės pagaląsti. Pritvirtinkite pirmąją plunksną prie kūno pagrindo ir, lenkdami puslankiu, šiek tiek prispauskite prie pagrindo. Tada sudėkite kitų spalvų plunksnas arti vienas kito.

Sparnas. Susukite geltono plastilino rutulį, vieną galą paaštrinkite pirštais, uždėkite sparną ant kūno, padarykite pjūvius krūvoje – ant sparno plunksnas.

Kojos. Susukite raudoną dešrą, padalinkite ją pusiau, kojas pakiškite po kūnu, jų apatinę dalį lenkdami į šoną.

Pirštų gimnastika

"Cockerel"

Petya, Petya, gaidys,

Parodyk savo šukas.

Taip ir taip:

Dabar delnas, tada kumštis. ( susukite abiejų rankų pirštus į užraktą, o nykščiai sujungti, sulenkti į šonus - "snapas", pakaitomis pakelkite vienos ir kitos rankos pirštus - "šukos" ir kriokdami: "Ku-ka-re- ku!").

Višta. Susukite rutuliuką iš rudo plastilino, susukite į nedidelį ovalą, iš vienos pusės pirštais ištempkite kaklą, sulenkite aukštyn. Kitoje kūno pusėje pirštais suimkite trumpą uodegą. Padėkite ant pagrindo, išlyginkite, išlaikydami pradinę formą.

Galva. Susukite nedidelį rutuliuką, uždėkite ant kaklo, išlyginkite.

Šukutės. Ant viršugalvio pritvirtinkite trumpą raudoną plastilino dešrelę.

Snapas, barzda, kojos, sparnas atliekami taip pat, kaip ir gaidžiui.

Pirštų gimnastika

"Višta"

Grūdai pešasi

Viščiukai šaukia:

– Ko-ko-ko, neik toli.

Vištiena atrodo kaip gaidys, tik pirštai ("šukos") turi būti sulenkti, vaizduojant vištą, kakti: "Ko-ko-ko".

Galva ir liemuo. Iš geltono plastilino iškočiokite du rutuliukus: mažą galvai ir dar šiek tiek kūnui. Padėkite kūną į bet kurią laisvą pagrindo vietą, išlyginkite iki plokščio pyrago. Mažas rutuliukas – uždėkite vištos galvą ant kūno šono viršutinėje jo dalyje. Kitoje kūno pusėje (taip pat ir viršutinėje šoninėje dalyje) pirštais ištempkite uodegą ir ją pagaląskite.

Snapas ir kojos. Iš raudono plastilino iškočiokite ilgą ploną dešrelę. Atskirkite nuo jo nedidelį gabalėlį snapeliui rietuvėmis, likusį padalinkite per pusę. Kojas sudėkite į stulpelius po vištienos kūnu, kiekvienos kojos dugną lenkdami į vieną pusę. Uždėkite snapelį ant vištos galvos šono, vieną galiuką paaštrinkite. Padarykite žirnio akį.

Antroji viščiukas gaminamas taip pat, galite pakviesti vaikus padėti vištos galvą į apatinę šoninę kūno dalį – višta peša trupinius arba laiko snapelyje slieką.

Pirštų gimnastika

"viščiukai"

Vištiena išėjo pasivaikščioti

Čiupkite šviežią žolę

Ir vaikinai už jos -

Geltonos vištos. ( prijunkite kiekvieną pirštą (tai yra „viščiukai“) su nykščiu, o kiekvienas viščiukas turi girgždėti: „Pee-pee-pee“).

Baigiamoji dalis

Auklėtojas. Šiandien jūs visi padarėte viską, ką galėjote, kiekvienas gavote tikrą gaidžių šeimą, jūsų gaidžiai akylai laikosi tvarkos savo šeimoje, kad niekas nesimuštų, kad niekas neįžeistų mažų viščiukų.

Ku-ka-re-ku!

Einu išdidžia eisena

Seku savo draugus.

Ir aš sėdėsiu ant tvoros -

Matau visą kiemą iš karto.

Aš paleisiu atšaką su atšaka,

Aš niurzgėsiu ant vištų.

Aš pamesiu savo šukutę -

Toks aš esu, gaidys!

Visi vaikai žino:

Aš esu kiemo savininkas!

Ku-ka-re-ku! V. Stojanovas

„Kelionė pas jūros karalių“

Tikslas: Vaikų pažintinių interesų ugdymas. Kognityvinio tyrimo ir gamybinės veiklos plėtra.

Užduotys:
Švietimo.
1. Toliau supažindinkite vaikus su vandens savybėmis: skaidrumas, bekvapis, jokio skonio, vanduo yra tirpiklis.
2. Įtvirtinti pradines idėjas apie jūras ir vandenynus.
3. Papildyti vaikų žinias apie povandeninį pasaulį ir jo gyventojus.
Besivystantis.
1. Ugdyti laboratorinių eksperimentų atlikimo įgūdžius
2. Ugdyti gebėjimą klausytis gamtos garsų, melodijos ir ritmo muzikos kūrinys, nustatyti jo charakterį, judėti pagal muzikos charakterį ir ritmą; ugdyti gebėjimą priprasti prie įvaizdžio;
3. Ugdyti socialinius įgūdžius: gebėjimą dirbti grupėje, derėtis, atsižvelgti į partnerio nuomonę, taip pat apginti savo nuomonę, įrodyti savo argumentus.
Švietimo.

1. Ugdyti norą domėtis supančio pasaulio reiškiniais.
2. Ugdyti užsispyrimą, susidomėjimą ir gebėjimą dirbti grupėje, komandoje.
3. Parodykite kantrybę ir išklausykite draugą iki galo.
Švietimo sričių integravimas.
1. Fizinis vystymasis.
2. Kognityvinis vystymasis.
3.Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas.
4. Meninis ir kalbos ugdymas.
5. Kalbos raida.
Žodyno darbas:
Praturtinkite vaikus žodžiais: Žemės rutulys, vandenynas, jūra, delfinai, aštuonkojai, medūza, krabas, trišakis, kriauklės.
Individualus darbas.
Stebėkite vaikų kalbą, suteikite pagalbą atsakant į klausimus.
Preliminarus darbas:
1. Pokalbiai temomis: „Vandenynai“, „Jūros“, „Pasaulio vandenyno gyvi organizmai“.
2. Žvilgsnis į Žemės rutulį, pasaulio žemėlapį.
3. Paveikslėlių „Vandenyno gyventojai“, „Jūros ir gėlavandenės žuvys“ svarstymas ir studijavimas.
4. Eilėraščių apie jūrą mokymasis, mįslių apie jūros gyvenimą spėjimas.
5.Pristatymo „Jūra“ peržiūra.
Medžiagos ir įranga:
Jūros dugno maketas, garso takelis su gamtos garsais ir muzikiniu akompanimentu, kaukės-kepurės Vandens lašeliai, mama – debesis, saulė iš popieriaus, gaublys, vienkartiniai puodeliai, šaukštai, vanduo, pienas, cukrus, smulkūs žaislai, piltuvas, servetėlė , pristatymas "Jūra", nešiojamas kompiuteris, magnetofonas, kriauklės, ant popieriaus lapo atspausdinta žinutė ir užduotys, paveikslėliai žaidimui "Išvalykite jūrą", du molbertai ant vieno piešia jūrą, ant kito šiukšliadėžė , žaislinis vėžlys, dovanų kriauklės, du mėlyni plakatai, trafaretai jūrų gyvybei, kempinės, guašas, drėgnos servetėlės, staliukai eksperimentams ir piešimui.
Veiklos eiga:
Vaikai įeina į salę, susitvarko su svečiais ir sėdi ant aukštų kėdžių.
Vos-l: - Vaikai, atspėk mįslę:
„Kad lietus iš dangaus,
Taigi, kad duonos ausys auga
Plaukti laivais
Kad želė būtų virta,
Kad nebūtų problemų -
Negalime gyventi be ... .. (vandens) - (Vaikai).
Pakalbėkime apie vandenį. Ar nori, kad papasakočiau tau pasaką apie lašą. (Taip) - (Vaikai).
Jūs man padėsite tai padaryti. „Kažkada buvo mama - debesis, ir ji turėjo mažus lašelius vaikų. Kartą mama Debesėlis pasakė savo lašeliams: - Lašeliai, laikas tau eiti į kelią. (Garso įrašymas su lietaus garsais). Lašeliai nuskriejo į žemę. Šokinėjome, šokinėjome. (Vaikai šokinėja). Jiems pasidarė nuobodu šokinėti po vieną. Jie susibūrė ir tekėjo mažais linksmais upeliais. (Skamba upelio garsas, vaikai daro upelius, susikibę už rankų poromis). Upeliai susitiko ir tapo didele upe. (Skamba upės triukšmas, upeliai sujungti į vieną grandinę). Lašeliai plūduriuoja didelėje upėje, keliauja. Tekė, upė tekėjo ir įkrito į didelį vandenyną (vaikai persirikiuoja į didelį apvalų šokį ir ratu skamba vandenyno garsai). Lašeliai plaukė, plaukė, o tada jie prisiminė, kad mama - Tuchka liepė jiems grįžti. Ir tada saulė sušildė. Lašeliai tapo lengvi, ištempti aukštyn. Jie išgaravo saulės spinduliais ir grįžo pas savo motiną - Tuchką. (vaikai išsisklaido, bėga pas mamą - Tuchką, tada atsisėda į savo vietas).
Vos-l: - Puiku, vaikinai! Kur rastas vandens lašelis?
Vaikai: - Lietaus laše, upelyje, upėje, jūroje, vandenyne ...
Vos-l: - Pažiūrėkime į Žemės rutulį. Kas yra gaublys?
Vaikai: - Tai mūsų planeta, tik sumažinto dydžio.
Vos-l: - Atkreipk dėmesį, kokią Žemės rutulio dalį užima vanduo?
Vaikai: - Daugiau nei pusė.
Vos-l: - Kam vanduo? Ar galime gyventi be jos?
Vaikai: - Geriame vandenį, maudomės, gaminame maistą, vandenyje gyvena žuvys, gyvūnai, augalai.
Vos-l: – Kas yra vanduo, kokių savybių jis turi? - Norėdami visa tai išsiaiškinti, pabandysime savo laboratorijoje.
(Vaikai eina prie stalų).
1 - lentelė.Nustatykite vandens skaidrumą.(Nedidelį žaislą panardinkite į stiklinę su pienu, ar jis matosi, ar ne. Tada į stiklinę vandens.
Išvada: vanduo skaidrus.
2 - stalas. Ar vanduo turi skonį? Ar kvepia vanduo?
Išvada: vanduo yra bekvapis ir beskonis.
3 - stalas. Panardinkite cukraus kubelį į vandenį. Ištirpsta, ištirpsta.
Išvada: vanduo yra tirpiklis.
Vos-l: - Eksperimento rezultatas: - vanduo yra viena nuostabiausių medžiagų. Jis turi daug savybių: skaidrus, bekvapis, beskonis, tirpiklis.
- Vaikinai, pažiūrėkite į Žemės rutulį, kiek vandens, bet ar galite išgerti visą?
Vaikai: Ne.
Vos-l: - Kodėl?
Vaikai: - Sūrus, purvinas.
Vos-l: - Vandenį galima išvalyti. Priešais jus yra du indai su vandeniu. Ar manote, kad vanduo juose yra vienodas?
Vaikai: Ne. Vienas švarus, kitas nešvarus.
Vos-l: - Norėdami išvalyti - paimsiu tam piltuvėlį, įdėsiu specialaus popieriaus lapą ir pradėsiu leisti nešvarų vandenį per piltuvą. Ką mes gauname?
Vaikai: - Vanduo tampa skaidrus.
Vos-l: – O kas atsitiko mūsų laikraščiui?
Vaikai: - Pasidarė purvinas.
Vos-l: - Mes padarėme gerą darbą. Dabar pailsėkim. Ar atpažįstate gamtos garsus? (Taip).
Pabandykime.
(Garso takelis skamba. Vaikai spėja: lietaus garsas, perkūnijos garsas, paukščių čiulbėjimas, jūros ošimas).
Vos-l: - Teisingai, tai jūros ošimas. Pažiūrėk, koks jis gražus.
(Vos-l rodo vaikams pristatymą „Jūra“)
Vos-l: - Vaikai, ką tu gali pasakyti apie jūrą. Į ką tai panašu?
Vaikai: - Gražūs, begaliniai, skaidrūs, triukšmingi, mėlyni, paslaptingi, pasakiški, stebuklingi ...
Vos-l: Christina dabar skaitys mums eilėraštį apie jūrą.
Christina: Jūra kitokia,
Juoda taip pat yra raudona.
Kartais jūra linksma
Dažniau sūrus
Ir aš myliu mėlyną jūrą
Su švelnia, švelnia banga.
Man patinka taškytis kaip žuvis
Plaukimas, nardymas, salto.
(Vos-l randa apvalkalą, o jame pranešimą).
Vos-l: - Vaikinai, turime žinią nuo paties jūrų karaliaus Neptūno. Jis kviečia mus apsilankyti. Ir prašo tavęs jam padėti. Neptūnas turi bėdų! Pasirodo, bėdų turi ir karaliai. Jo trišakis staiga prarado magišką galią. Kad magija grįžtų, turime nugrimzti į jūros dugną ir atlikti keletą užduočių. Tu esi pasiruošęs?
Vaikai: - Taip.
Vos-l: - Tada pradedame nardyti. (Vaikai atlieka judesius pagal muziką).
Taip atsidūrėme jūros dugne, pas jūrų karalių. Ir štai pirmoji užduotis.
(Vos-l ištraukia lapą iš kiauto).
1. užduotis. Kokius vandens telkinius žinai?
Vaikai: vandenynas, jūra, upė, ežeras, upelis, pelkė, bala ...
– Kurie didžiausi?
Vaikai: - Vandenynai.
2. užduotis. Kokius vandenynus žinai?
Vaikai: - Ramūs, indiški, Atlanto, Arkties.
– Ar žinote, kodėl jiems buvo suteikti tokie vardai?
Vaikai: – Kai šturmanas Magelanas plaukė per Ramųjį vandenyną, oras buvo ramus 90 dienų ir jis nusprendė jį pavadinti Ramiuoju, tačiau vėliau įsitikino, kad vandenynas yra labai audringas ir pats nenuspėjamas.
– Kodėl Atlantas taip pavadintas?
Vaikai: - Atlaso garbei - vieno galingiausių graikų mitologijos herojų.
– Kuris vandenynas šilčiausias?
Vaikai: – Indėnas, bet taip vadino, nes skalauja Indijos krantus, kuri senovėje buvo laikoma paslaptingiausia ir svetima šalimi, kurioje visada šilta.
– Kuris vandenynas yra mažiausias?
Vaikai: - Šiaurės Arktis ir pavadino ją taip, nes yra netoli Šiaurės ašigalio ir didžiąją metų dalį šis vandenynas yra ramybės būsenoje, padengtas stora galingo plūduriuojančio ledo paklodė.

3. užduotis. - Kokias jūras pažįsti?

Vaikai: - Juoda, Raudona, Geltona, Kaspijos, Balta, Ochotskas, Laptevas, Žigulevskoe ...

Kuo jūros skiriasi nuo vandenynų ir kuo jos panašios?

Vaikai: - Jie skiriasi dydžiu, bet yra panašūs tuo, kad vanduo juose yra sūrus.

4. užduotis. Būtina išvalyti jūrą nuo šiukšlių, kurias neatsargūs poilsiautojai palieka ant kranto ir meta į jūrą. (Du molbertai. Ant stalo yra paveikslėliai, ant vieno molberto dedame paveikslą su šiukšlėmis, o ant kito kuris turėtų gyventi jūroje.)

Vaikinai, ar galite užteršti vandens telkinius?

Vaikai: Ne.

Kodėl?

Vaikai: - Vanduo bus nešvarus, žuvys ir dumbliai mirs, galite nusipjauti...

5 užduotis. Reikia atspėti mįsles.

1. Koks nuostabus arklys?

Labai keistas elgesys!

Arklys nesėja ir nearia,

Šokiai su žuvimi po vandeniu

Pavadink jo draugą

Žuvies draugas – (jūrų arkliukas)

2.Kaip jie gražiai plaukia -

Labai greitas ir žaismingas!

Mums rodomos nugarėlės

jūros vandens- (delfinai)

3 kriaušės ilgomis kojomis

Įsikūrė vandenyne.

Net aštuonios rankos ir kojos!

Tai stebuklas - (aštuonkojis)

4. Šis baltas parašiutas

Bangos neša į krantą

Jai sūpynių banga

Ir ji plaukia be tikslo

Iš niekur į niekur.

Viskas skaidru kaip vanduo. - (Medusa)

5 voras nušliaužia į jūrą -

Aštuonios kojos, pora rankų

Nagai rankose

Išgąstis akyse

Sumaniai surenka šiukšles

Jūros dugnas išsivalo. - (Krabas)

Vos-l: - Gerai padaryta, vaikinai! Su visomis užduotimis susidorojome ir Neptūno trišakis atgavo magišką galią. Ir atsidėkodamas jūros karalius Neptūnas atsiuntė jums dovanų: „Kriauklių“.

Mums laikas grįžti. (Skambant muzikai, vaikai kyla iš jūros gelmių į paviršių.)

VOS-L: - Vaikinai, palikime savo įspūdžius iš kelionės jūra piešinyje.

(Vaikai ateina prie stalo. Kiekvienas vaikas paima jūros gyvūno trafaretą ir kempinėle tepa dažus).

Vos-l: - Vaikinai, parodykime svečiams, kokį povandeninį pasaulį turime.

(Vaikai taip pat skaitė eilėraštį.)

Ar girdėjote apie vandenį?

Jie sako, kad ji yra visur!

Ją rasite tvenkinyje,

Ir drėgnoje miško pelkėje.

Baloje, jūroje, vandenyne

Ir prie čiaupo

Kaip varveklis sustingsta

Šliaužia į mišką su rūku,

Tavo viryklė verda,

Virdulio keltas šnypščia.

Mes negalime nusiplauti veido be jos

Neprarask savęs, nesigerk!

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be jo!

Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!