Tootmistegevuse sõlmede kokkuvõte. Tootmistegevuse sõlmede kokkuvõte


Kunstilise loovuse õppetunni kokkuvõte origami tehnikas vanemas rühmas "Lummikelluke"
Ülesanded:
Hariduslik: kujundada esteetilist ja moraalset suhtumist taimedesse nende kujutiste kujutamise kaudu ebatraditsioonilistes tehnikates.
1. Hariduslik: a) visuaalne - luua "lumikellukesest" ekspressiivne pilt; b) tehniline - jätkata laste õpetamist toorikuid tegema, osi ühendama, õitsva lille maketti hankima, origami tehnikas üldkompositsiooni looma.
2. Arendav: arendada tähelepanu, mälu, loovust, käte peenmotoorikat.
3. Haridus: jätkuvalt edendada huvi origami kunsti vastu, soov teha paberist käsitööd.
Materjal:
Valge paberi ruudud, liim, taustaks sinine A5 paber, varre jaoks roheline paber.
Edusammud:
Õpetaja koondab lapsed enda ümber ja loeb ette Samuil Marshaki luuletuse "Aprill":
aprill, aprill!
Õues helisevad tilgad.
Läbi põldude jooksevad ojad
Teedel on lombid.
Sipelgad tulevad varsti välja
Peale talvekülma.
Karu hiilib
Läbi metsa surnud metsa.
Linnud hakkasid laulma,
Ja õitses ... (lumikelluke)
Õpetaja näitab fotot lumikellukesest. Kasvataja: - Poisid, vaatasime lumikellukesi kujutavaid pilte ja fotosid. Kas soovite oma emadele kingituse teha? (laste vastused) Teeme neile kingituse. Aga enne tööle asumist tõstame pisut tuju.
Kehalise kasvatuse minut.
Lill magas ja ärkas äkki -
Ta ei tahtnud enam magada.
Liigutatud, venitatud,
Tõusnud ja lendas.
Päike ärkab alles hommikul
Liblikas tiirleb ja lokkib.
2. Põhiosa (tegevusmeetodi näitamine ja selgitamine).
Kasvataja: - Poisid, istuge laudade taha. Nüüd hakkame valmistama esimest kevadlille - lumikellukest. Valmistame valgest paberist lumikellukese kroonlehed ning rohelisest paberist lõikame varre ja lehe (näitab õpetaja tegevuse meetodit) Kõigepealt murra ruut diagonaalselt, siis voldi pooleks ja tõsta lehe alumised nurgad üles. volditud kolmnurk ülespoole mööda voltimisjoont. Pöörake töödeldav detail teisele poole. Tõstke alumised küljed voltimisjoonele, tõmmates kolmnurgad teisele küljele. Lumikellukese moodustamiseks painutage nurki. Ärge unustage kõiki voltimisjooni sõrmega siluda.
1. 2. 3.
4.
- Lill on valmis! Lõika rohelisest paberist välja vars ja lehed. Liimige lill, vars ja lehed paberile.
3. Laste iseseisev töö.
Lapsed teevad tööd iseseisvalt, õpetaja osutab vajalikku abi
4.Tegevuste tulemuste analüüs.
- Hästi tehtud poisid. Meil on teie emadele nii ilusad lilled.


Lisatud failid

Lastele suunatud otseselt harivate tegevuste kokkuvõte vanem rühm produktiivsete tegevuste kohta: "Teeme harjutusi" (kollektiivne modelleerimine

Autor: Gorbatšova Marina Aleksandrovna, MBDOU d / s nr 2 "Kolokolchik" õpetaja, Stary Oskol
Materjali kirjeldus... Pakun teile kokkuvõtet vanema rühma laste produktiivset tegevust puudutavatest otseselt harivatest tegevustest. See materjal on kasulik vanemate rühmade laste kasvatajatele, kui nad viivad läbi tunde, mille eesmärk on arendada plastiliiniga töötamise oskusi, edendada meeskonnas töötamise oskust.

Vanema rühma lastele suunatud otseste õppetegevuste kokkuvõte produktiivse tegevuse kohta: "Teeme harjutusi" (kollektiivne modelleerimine)

Eesmärgid:
Õppige looma kollektiivset süžeekompositsiooni, analüüsima liikuva inimese kujutise tunnuseid, seostama osi suuruse ja proportsiooniga; arendada plastiliiniga töötamise oskusi; arendada meeskonnatöö oskust; sisendama soovi tervislikku eluviisi juhtida
Ülesanded:
Tugevdada kollektiivse ja loomingulise töö oskust, oskust oma tegevusi koordineerida, omavahel läbi rääkida; arendada kujutlusvõimet, värvitaju, esteetilist maitset, täpsust.
Eeltöö:
Vestlus teemal tervislik viis elu.
Materjal ja varustus:
Teemakohased teemapildid, plastiliin, virnad, plastiliini rullimiseks mõeldud tahvel, salvrätik, papp.
Tunni käik
1. Mängumotivatsiooni loomine.
Tahvlil on süžeepildid. Kõlab laul "Kui tahad olla terve".
Kasvataja. Elas kord poiss, kelle nimi oli Aljoša. Kord külastas ta tsirkust ja nägi seal kunstnikku, kes tõstis autosid, tosin akrobaati. Talle see väga meeldis ja ta otsustas ...
"Ma tahan saada tugevaks meheks,
Tulen jõumehe juurde:
- Räägi meile sellest,
Kuidas sinust sai tugev mees?
Tugev mees vaatas mulle otsa,
Ta viskas tooli lakke.
Ja siis, olles ta kinni püüdnud,
Ta tõstis kappi nagu sulge.
Nii et ta tuli laua juurde,
Haarasin laual jalast,
Ta hakkas nendega osavalt žongleerima.
- See on alles koolitus!
Ma ei varja oma saladust.
Tõusen hommikul vara
Ja päikese käes ja halva ilmaga
Avan aknad pärani lahti.
hakkan laadima.
Kontsad koos, sokid lahus,
Kükid ja hüpped.
Sada lõbusat harjutust
Köie ja palliga!
Teete neid ilma laiskuseta -
Sinust saab ka tugev mees!"
- See on nõuanne, mille kunstnik meie Alyoshale andis. Kuid treenimine ei tee meid ainult tugevaks. Kas olete märganud, et pärast teda meie tuju paraneb? Üldiselt, et meie päev läheks ladusalt, alustame seda füüsiliste harjutustega.
Kas mäletate harjutusi, mida me teeme? (Lapsed näitavad harjutusi vastavalt soovile.) Millised on teie lemmikharjutused? Ei – ei, ära näita neid mulle. Kujundame end neid harjutusi tehes.
2. Töömeetodite demonstreerimine.
Õpetaja näitab inimfiguuri vormimise võtteid, pöörates tähelepanu proportsioonidele, muudab käte ja jalgade asendit, näidates ilmekamaid poose.
3. Sõrmede võimlemine:
«Sõrmed on väsinud, rusikasse kõverdunud
Üks, kaks, kolm, neli, viis tahtsid mängida
Koputas naabrimajale
Seal nad ärkasid: kuus, seitse, kaheksa, üheksa, kümme
Kõigil on lõbus! Kuid on aeg kõigi juurde tagasi pöörduda:
Kümme, üheksa, kaheksa, seitse,
Kuus palliks keerdunud,
Viis haigutas ja pöördus ära
Neli, kolm, kaks, üks
Magame jälle majades!"
4. Praktiline töö.
Ülesanne: tehke teemal modelleerimine, koostage kompositsioon "Teeme harjutusi"
5. Tunni tulemus.
Stendil on välja pandud laste koosseis.
Kasvataja. Heitke pilk meie koostisele. Igaüks teist teeb erinevaid harjutusi: Dimale meeldib hüpata ühel jalal, Katya teeb painutusi, Mišale meeldib teha torsokõverdusi ja Alena naudib palliga mängimist. Kuid ükskõik milliseid harjutusi me ka ei teeks, peaasi, et need kõik tooksid meile tervist ja head tuju.
Tegime harjutusi
Hüppasime ja jooksime.
On muutunud pruuniks
Tugev ja julge.

GCD teema: "Põllu peal oli kask."

Koostanud GCD kokkuvõtte: rühma "Firefly" õpetaja Elagina OV.

Tunnis kasutati tehnoloogiaid:

mäng,

Tervist säästev.

Sihtmärk: lastele tutvustada ebatavaline tehnika joonistamine (pointillism on vatitikuga joonistamise punktmeetod);

Kinnitada oskusi "emapaber", "kortsuda paber", "rullpaber";

Jätkake teadmiste laiendamist oma kodumaa, Venemaa sümboli - kase kohta.

Haridusvaldkondade lõimimine: kognitiivne areng, kõne areng, sotsiaalne ja kommunikatiivne areng, kunstiline ja esteetiline areng, füüsiline areng.

Ülesanded:

Hariduslik:

Sõnastiku aktiveerimine ja uuendamine teemal "Meie kodumaa – Venemaa";

Sõnamoodustusoskuste parandamine; kõne grammatilise struktuuri parandamine;

Korrigeeriv ja arendav:

Arendada kognitiivset huvi, loovat kujutlusvõimet, mõtlemist, suhtlemisoskust. Laiendage laste silmaringi, tutvustades neile puud - kaske.

Sidusa kõne arendamiseks, sõnavara rikastamiseks (kandmine, pigistamine, kasetoht, puukingad, trimmimine, quilling, läätsed - moodustised väikeste mugulate, löökide või muude kujundite kujul, mis toimivad kase vartes gaasivahetuseks).

Hariduslik:

Kasvatada uhkust oma riigi üle, koostööoskust, aktiivsust, algatusvõimet, iseseisvust; - aidata kaasa muusikas, luules ja tantsus väljenduva kunstilise kuvandi tervikliku taju loomisele; kasvatada muusika kaudu esteetilist maitset, loodusarmastust.

Metoodilised tehnikad:

Vestlus-dialoog

Paberiga töötamise tehnikate demonstreerimine.

Dünaamiline paus (ringtants "Põllu peal oli kask").

Tootlik tegevus.

Kokkuvõtteid tehes.

GCD materjal: paber, liim, värvid, pintslid, õliriie, käärid, vatitupsud, villased niidid, pliiats, papp, salvrätikud, paber trimmimiseks, kasetohust toodete näitus, kasemahl.

Eeltöö: muusikalise tantsu õppimine - ringtants "Kask", vestlus põlismaa loodusest, ekskursioon parki (kaseallee), looduslugude lugemine, luuletuste päheõppimine kasest, quilling, trimmerdamine.

Õppetegevuse käik.

Aja organiseerimine ... Õpetaja koos lastega tantsib ringtantsu "Kevad on punane".

Kasvataja: "Poisid, kas te teate, mis riigis me elame? Heidame pilgu Venemaa kaardile.

Küsimused: Kes on meie riigi president?

Milliseid Venemaa sümboleid näete stendil?

Mis kotkas? (uhke, terava pilguga)

Milline karu? (tugev, suur)

Mis kask? (ilus, vene, valgetünniline). Meie kauneim vene kaunitar on kask!

Poisid lähevad meie minimuuseumisse, kus me saame teada kõike kase kohta. Kase esitluse slaidiseanss.

1. Kask kütab meid (küttepuud)

2. Kask valgustab (tõrvik)

3. Kask kannab kingi (bast kingad)

4. Kask toidab meid (nõud)

5. Kask teeb meid tervemaks (kasehari, vann, neerud)

6. Mänguasjad on valmistatud kasest (kiikhobune)

7. Kask - õpetage kirjaoskust (kasetoht, paberileht)

Mäng "Helmed kasele".

Lapsed kaunistavad kaske helmestega. Hästi tehtud! Me proovisime.

Kask tahab sind ravida. Mida sa arvad?

Kasemahl! Kasemahla degusteerimine. Kasemahl, milline? (läbipaistev, maitsev)

Uurige paberilehte. Millest paber on valmistatud?

Mida me saame paberiga teha? Fantaseerime!

Töötage laua taga paberiga (pigistage, kortsutage, sirutage, rullige žgutiks).

Teeme kasetüve! Keerake paberileht pliiatsi abil kokku. Liimitud kartongile. Järgmiseks liimivad lapsed kroon, oksad, lehed katte, quillingi meetodil, joonistavad vatitupsudega täpiliselt.

Kehaline kasvatus "Meie käed"

Lapsed jätkavad oma tööde kaunistamist.

Luuletuste lugemine kasest.

Lastetööde näitus "Kaseallee". Hästi tehtud!

Õppisime palju kase kohta, see toitis, valgustas ja andis tervist. Soovime teile kõigile head tervist!

Tants "Soovime teile".


Vallaeelarveline eelkool haridusasutus « Lasteaed nr 12 kompenseerivat tüüpi "

Tootmistegevuse GCD kokkuvõte

"Kukk perega"

(plastiliiniograafia)

Tunni eesmärgid:

Kinnitada laste teadmisi kodulindude, nende välimuse, harjumuste kohta, töötada välja tehnikad lindude kujutamiseks plastilineograafia meetodil.

Õppida esemeid üksikutest osadest voolima, kinnistada plastiliiniga horisontaaltasandil töötamise oskusi, edastades objektidest poolmahulist kujutist.

Arendada käte koordinatsiooni, peenmotoorikat.

Arendage kompositsioonioskusi, värvitaju.

Tunni materjal:

Paks heleroheline papp, suurus ½ A4;

Plastiliini komplekt;

Käte salvrätik;

Modelleerimislaud; virna;

Maal "Kodulinnud" sarjast "Koduloomad";

Tegelaste komplekt flanelegraafi jaoks K. Ušinski loole "Kukk perega".

Eeltöö: linnuliha kujutavate illustratsioonide uurimine, didaktiline mäng"Kes kus elab".

Tunni käik

Organisatsiooniline osa

Lastele pakutakse mõistatust ära arvata:

Need käivad kõikjal koos

Magage koos öömajal,

Koos tõusevad nad üles enne kõiki teisi.

Nad joovad vett väga pikka aega:

Pärast iga lonksu

Nad vaatavad pikka aega pilvedesse.

Kasvataja. Milline sõbralik perekond?

Lapsed. Kukk ja kana.

Kasvataja. Õige. Kord kuke perekonnas juhtus nii: kana pani munandid ja mõne aja pärast purunes üks neist ootamatult. Kuulake, kuidas see juhtus:

Seal oli valge maja, imeline maja,

Ja miski peksles temas.

Ja ta kukkus ja sealt edasi

Elav ime sai otsa -

Nii soe, nii

Kohev ja kuldne. K. Tšukovski

Lapsed. Tibu.

Kasvataja. Hästi tehtud, arvasite ära. Munandist tuli välja kana - kukepoeg ja kanad. Ja siis ilmusid teised kanad. Loeme koos. kui palju neid on:

Nagu meie tänaval

Nagu kana jooksis meie tänaval

Kaotasid kõik kanad -

Nobedad kollased kanad:

Esimene tibu järgneb konnale

Teine ja kolmas on vanni lähedal.

Neljas ja viies püütakse kinni.

Eh, te saate selle oma emalt, poisid! ( painutage sõrmi vaheldumisi, alustades väikesest sõrmest)

Õpetaja jutustab lastele U. Ušinski muinasjuttu koos tegelaste demonstratsiooniga flanelgraafil.

Kukk perega

Õues kõnnib kukk: peas - punane kamm, nina all - punane habe. Petja nina on peitel, Petja saba on ratas; sabal on mustrid, jalgadel kannused. Petya rehitseb käppadega hunnikut käppasid, kutsub kanadega kanu:

“Harjakanad! Hädas perenaised! Kirev, täpiline! Väike must ja valge! Saage kokku kanade, väikeste lastega: mul on teile vili varuks!"

Kanad kanadega kokku kogutud, kakerdatud; nad ei jaganud vilja – nad võitlesid.

Kukele Petjale mässud ei meeldi - ta mõõtis kohe oma peret: see hari, see tuulekeeris, sõi ise vilja, lendas mööda tara üles, lehvitas tiibu, karjus kurgu otsas: ku -ka-re-ku!

Kasvataja. Kanad, kukk ja kanad kõnnivad õues ringi, nokitsevad teri, puru, rohtu, joovad vett, teritavad kividel nokka. Kas soovite neid vaadata? Ja toita?

Kehaline kasvatus

I.P. - seistes laudade vahel.

Kanad lehvitasid tiibu -

Kaas-koos-kaas-kaas-kaas-koos! ( paigal kõndimine, põlved kõrgele tõstmine, kätega puusadele plaksutamine ja pea pööramine).

Kanad peksavad nokat -

Kaas-koos-kaas-kaas-kaas-koos! ( kõndides, käed selja taga; pea kaldub ettepoole).

Anna meile, tädi, puru,

Ärge kahetsege puru, ( edasi-tagasi painutamine, keha õõtsumine).

Anna natuke rohkem

See saab olema lõbusam. ( paindub ettepoole pööretega paremale-vasakule).

Koos-kaas-kaas-kaas-koos!

Kanad hüüdsid valju häälega:

Koos-kaas-kaas-kaas-koos! ( seisma, käed selja taga, pea pööratud paremalt vasakule; "Tiivad" – patsutage kätega puusadele, raputage pead).

Ja nad jooksid mu tädile järgi -

Koos-kaas-kaas-kaas-koos!

Kaua eemal! ( jookseb paigal, käed külgedele taha).

Praktiline osa

Kasvataja. Täna saame tuttavaks kuke ja tema perekonnaga, kutsun teid neid portreteerima.

Töö etapid

Töö alguses viib läbi õpetaja võrdlev analüüs kuke ja kana välimus. ( plastiliini värvi valiku kukepere tegemiseks määrab õpetaja või laste valik).

Torso. Veeretage sinist plastiliinipalli, rullige see sirgete liigutustega kergelt välja, et anda ovaalne kuju... Asetage see ükskõik kuhu alusele, tasandage see. Võtke tükk rohelist plastiliini, keerake kokku lühike paks vorst, keerake sõrmedega üks serv rulli, kitsendage, tehke koonus ja kinnitage see laia alusega keha küljelt, kitsendatud pool ülespoole.

Pea. Rullige kokku väike kuulpea, asetage see kaela ülaosale ja tasandage. Sisestage must hernesilm.

Kammkarp. Võtke väike tükk punast plastiliini, veeretage pall, tasandage see altpoolt, asetage lame külg kuke pea otsa, seejärel tehke virnaga kaks lõiget, lükake need veidi äärtesse, tasandage saadud nurgad. kammige sõrmedega, teritage.

Nokk. Teritage lühikest punast vorsti ühelt poolt ja asetage see pea küljele.

Kitsehabe. Rullige kokku väike punane pall ja kinnitage see noka alla pea põhja.

Saba. Rulli plastiliinist välja erinevad värvid sama paksusega õhukesed ja pikad vorstid, teritage iga sule otsa ühelt poolt. Kinnitage esimene sulg keha põhja külge ja painutades seda poolringi, suruge see kergelt alusele. Järgmisena asetage teist värvi suled üksteise lähedale.

Tiib. Veeretage kollasest plastiliinist pall, teritage üks ots sõrmedega, asetage tiib kehale, tehke virna sisse lõiked - tiivale suled.

Jalad. Rullige punane vorst, jagage see pooleks, asetage jalad keha alla, painutades nende alumist osa küljele.

Sõrmede võimlemine

"Kukk"

Petya, Petya, kukk,

Näidake oma kammi.

Nagu see ja selline:

Nüüd peopesa, siis rusikas. ( keerake mõlema käe sõrmed lukku, samal ajal kui pöidlad on omavahel ühendatud, külgedele painutatud - "nokk", tõstke vaheldumisi ühe ja teise käe sõrmi - "kamm" ja krooksutage: "Ku-ka-re- ku!").

Kana. Rullige pruunist plastiliinist pall, rullige see väikeseks ovaalseks, sirutage ühelt poolt sõrmedega kael, painutage see üles. Teisel pool keha pigistage sõrmedega lühike saba. Asetage alusele, tasandage, säilitades samal ajal esialgse kuju.

Pea. Veeretage väike pall, pange see kaela peale, tasandage.

Kammkarp. Kinnitage lühike punane plastiliinist vorst pea ülaosale.

Nokk, habe, jalad, tiib tehakse samamoodi nagu kukel.

Sõrmede võimlemine

"Kana"

Terad nokitsevad

Kanad helistavad:

"Ko-ko-ko, ära mine kaugele."

Kana näeb välja nagu kukk, ainult sõrmed ("kamm") peaksid olema painutatud, kana kujutamisel kakerdage: "Ko-ko-ko."

Pea ja torso. Veeretage kollasest plastiliinist kaks palli: väike pea ja natuke rohkem keha jaoks. Asetage keha aluse mis tahes vabale alale, tasandage see tasaseks koogiks. Väike pall – aseta kana pea keha küljele selle ülemisse ossa. Teisel pool keha (ka ülemises külgmises osas) sirutage sõrmedega saba ja teritage seda.

Nokk ja jalad. Rulli punasest plastiliinist pikk õhuke vorst. Eraldage sellest virnaga väike tükk noka jaoks, ülejäänud jagage pooleks. Asetage jalad veergudena kana keha alla, painutades kummagi jala põhja ühele küljele. Asetage nokk kana pea küljele, teritage üks ots. Tee hernesilm.

Teine kana valmistatakse samamoodi, võite kutsuda lapsed panema kana pea alumisse külgmisesse kehaossa - kana nokib puru või hoiab nokas ussi.

Sõrmede võimlemine

"kanad"

Kana läks välja jalutama

Näpista värsket rohtu

Ja poisid tema taga -

Kollased kanad. ( ühendage iga sõrm (see on "kanad") pöidlaga, samal ajal kui iga kana peab piiksuma: "Piss-pis-piss").

Lõpuosa

Kasvataja. Täna andsite kõik endast parima, igaüks teist sai tõelise kukepere, teie kuked hoiavad valvsalt oma peres korda, et keegi ei tülitseks, et keegi väikesi kanu ei solvaks.

Ku-ka-re-ku!

Kõnnin uhke kõnnakuga

Jälgin oma sõpru.

Ja ma istun aiale -

Näen korraga tervet õue.

Ma annan kannuse kannusega,

Ma nurisen kanade kallal.

Ma kaotan oma kammkarbi -

Seda ma olengi, kukk!

Kõik lapsed teavad:

Olen õue omanik!

Ku-ka-re-ku! V. Stojanov

"Reis merekuninga juurde"

Eesmärk: kognitiivsete huvide arendamine lastel. Kognitiivse, uurimis- ja produktiivse tegevuse arendamine.

Ülesanded:
Hariduslik.
1. Jätkake lastele vee omaduste tutvustamist: läbipaistvus, lõhnatu, maitsetu, vesi on lahusti.
2. Kinnitada esialgsed ideed merede ja ookeanide kohta.
3. Täiendada laste teadmisi veealusest maailmast ja selle asukatest.
Areneb.
1. Arendada oskusi laborikatsete läbiviimisel
2. Arendada oskust kuulata loodushääli, meloodiat ja rütmi muusikapala, määrata tema iseloomu, liikuda vastavalt muusika iseloomule ja rütmile; arendada võimet pildiga harjuda;
3. Arendada sotsiaalseid oskusi: oskus töötada grupis, pidada läbirääkimisi, arvestada partneri arvamust, samuti oma arvamust kaitsta, oma seisukohta tõestada.
Hariduslik.

1. Kasvatada soovi tunda huvi ümbritseva maailma nähtuste vastu.
2. Kasvatada visadust, huvi ja oskust töötada grupis, meeskonnas.
3. Näita kannatlikkust ja kuula sõber lõpuni.
Haridusvaldkondade lõimimine.
1. Füüsiline areng.
2. Kognitiivne areng.
3.Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng.
4. Kunstiline ja kõne areng.
5. Kõne arendamine.
Sõnavaratöö:
Rikastage lapsi sõnadega: maakera, ookean, meri, delfiinid, kaheksajalad, meduusid, krabi, kolmhark, karbid.
Individuaalne töö.
Jälgige laste kõnet, osutage abi küsimustele vastamisel.
Eeltöö:
1. Vestlused teemadel: "Ookeanid", "Mered", "Maailmamere elusorganismid".
2. Maakera vaatamine, maailma kaart.
3. Piltide "Ookeaniasukad", "Mere- ja mageveekalad" arvestamine ja uurimine.
4. Luuletuste õppimine merest, mõistatuste arvamine mereelu kohta.
5.Esitluse "Meri" vaatamine.
Materjalid ja varustus:
Merepõhja makett, heliriba loodushäälte ja muusikalise saatega, maskid-mütsid Veepiisad, ema - pilv, paberist päike, maakera, ühekordsed tassid, lusikad, vesi, piim, suhkur, väikesed mänguasjad, lehter, salvrätik , esitlus "Meri", sülearvuti, magnetofon, kestad, paberilehele trükitud teade ja ülesanded, pildid mängule "Puhasta meri", kaks molbertit ühel joonistab merd, teisel prügikast , mängukilpkonn, kingituseks merekarbid, kaks sinist plakatit, mereelustiku šabloonid, käsnad, guašš, niisked salvrätikud, lauad katsetamiseks ja joonistamiseks.
Tegevuse edenemine:
Lapsed lähevad saali, saavad külalistega hästi läbi ja istuvad kõrgetele toolidele.
Vos-l: -Lapsed, arvake ära mõistatus:
"Taevast vihma sadama,
Nii et leivakõrvad kasvavad
Laevadega sõitma
Nii et tarretis on keedetud,
Nii et probleeme poleks -
Me ei saa elada ilma ... .. (veeta) - (Lapsed).
Räägime veest. Kas tahad, et ma räägin sulle loo tilgast. (Jah) - (Lapsed).
Sa aitad mind selles. "Elas kord ema - pilv ja tal olid väikesed tilgad lapsed. Kord ütles emme-pilv oma tilkadele: - Piisakesed, teil on aeg teele asuda. (Helisalvestus vihmahelidega). Piisakesed lendasid maapinnale. Hüppasime, hüppasime. (Lapsed hüppavad). Ükshaaval hüppamine muutus neil igavaks. Nad said kokku ja voolasid väikeste lõbusate ojadena. (Kolab oja hääl, lapsed teevad ojasid, kahekesi käest kinni). Ojad kohtusid ja neist sai suur jõgi. (Jõemüra kostab, ojad on ühendatud ühte ketti). Pisarad ujuvad suures jões, reisivad. Voolas, jõgi voolas ja kukkus suurde ookeani (lapsed on ümber korraldatud suureks ümmarguseks tantsuks ja ringis kostab ookeani hääl). Piisakesed ujusid, ujusid ja siis meenus neile, et ema - Tuchka käskis neil tagasi tulla. Ja siis päike soojendas. Piisad muutusid heledaks, venitasid ülespoole. Nad aurustusid päikesekiirte all ja pöördusid tagasi oma ema - Tuchka juurde. (lapsed ajavad laiali, jooksevad oma ema - Tuchka juurde, siis istuvad oma kohale).
Vos-l: - Hästi tehtud poisid! Kust veepiisk leitakse?
Lapsed: - vihmapiisas, ojas, jões, meres, ookeanis ...
Vos-l: - Vaatame maakera. Mis on maakera?
Lapsed: - See on meie planeet, ainult vähendatud suuruses.
Vos-l: - Pöörake tähelepanu, millise osa maakerast hõivab vesi?
Lapsed: - üle poole.
Vos-l: - Milleks vesi? Kas me saame ilma temata elada?
Lapsed: - Joome vett, supleme, teeme süüa, vees elavad kalad, loomad, taimed.
Vos-l: - Mis on vesi, millised omadused sellel on? - selle kõige väljaselgitamiseks proovime oma laboris.
(Lapsed lähevad laudadesse).
1 - tabel. Määrake vee läbipaistvus. (Kasta väike mänguasi piimaga klaasi, kas see on nähtav või mitte. Seejärel veeklaasi.
Järeldus: vesi on selge.
2 - laud. Kas veel on maitse? Kas vesi lõhnab?
Järeldus: Vesi on lõhnatu ja maitsetu.
3 - laud. Kasta suhkrukuubik vette. Sulanud, lahustunud.
Järeldus: vesi on lahusti.
Vos-l: - Katse tulemus: - vesi on üks hämmastavamaid aineid. Sellel on palju omadusi: läbipaistvus, lõhnatu, maitsetu, lahusti.
- Poisid, vaadake maakera, kui palju vett, aga kas te saate seda kõike juua?
Lapsed: ei.
Vos-l: - Miks?
Lapsed: - Soolane, määrdunud.
Vos-l: - Vett saab puhastada. Teie ees on kaks anumat veega. Kas sa arvad, et vesi on neis sama?
Lapsed: ei. Üks on puhas ja teine ​​määrdunud.
Vos-l: - Selle puhastamiseks - ma võtan selle jaoks lehtri, panen sellesse spetsiaalse paberi ja hakkan musta vett läbi lehtri ajama. Mida me saame?
Lapsed: - Vesi muutub selgeks.
Vos-l: - Ja mis juhtus meie lehega?
Lapsed: - Sai määrdunud.
Vos-l: - Me tegime head tööd. Puhkame nüüd. Kas tunnete ära loodushääled? (Jah).
Proovime.
(Heliriba kõlab. Lapsed arvavad: vihmakohin, äikese hääl, linnulaul, merekohin).
Vos-l: - Õige, see on merekohin. Vaata, kui ilus see on.
(Vos-l näitab lastele ettekannet "Meri")
Vos-l: - Lapsed, mida sa saad mere kohta öelda. Milline see on?
Lapsed: - ilus, lõputu, läbipaistev, lärmakas, sinine, salapärane, vapustav, maagiline ...
Vos-l: Christina loeb meile nüüd luuletuse merest.
Christina: Meri on teistsugune,
Must on ka punane.
Mõnikord on meri lõbus
Sagedamini soolane
Ja ma armastan sinist merd
Õrna, õrna lainega.
Mulle meeldib sulistada nagu kala
Ujumine, sukeldumine, salto.
(Vos-l leiab kesta ja selles sõnumi).
Vos-l: - Poisid, meil on sõnum merekuningas Neptuunilt endalt. Ta kutsub meid külla. Ja palub teil teda aidata. Neptuun on hädas! Selgub, et ka kuningatel on hädasid. Tema kolmhark kaotas ootamatult oma maagilise jõu. Selleks, et maagia tagasi tuleks, peame vajuma merepõhja ja täitma mitu ülesannet. Kas olete valmis?
Lapsed: - Jah.
Vos-l: - Siis hakkame sukelduma. (Lapsed teevad muusika saatel liigutusi).
Nii sattusimegi merepõhja, merekuninga juurde. Ja siin on esimene ülesanne.
(Vos-l võtab kestast lehe välja).
1. ülesanne. Milliseid veekogusid sa tead?
Lapsed: ookean, meri, jõgi, järv, oja, soo, loik ...
- Millised on suurimad?
Lapsed: - Ookeanid.
2. ülesanne. Milliseid ookeane sa tead?
Lapsed: - Vaikne, India, Atlandi ookean, Arktika.
- Kas sa tead, miks neile sellised nimed pandi?
Lapsed: - Kui navigaator Magellan purjetas üle Vaikse ookeani, oli ilm 90 päeva vaikne ja ta otsustas seda nimetada Vaikseks ookeaniks, kuid hiljem veendus, et ookean on väga tormine ja kõige ettearvamatum.
- Miks Atlandi ookeani nii nimetatakse?
Lapsed: - Atlase auks - kreeka mütoloogia üks võimsamaid kangelasi.
- Milline ookean on kõige soojem?
Lapsed: - India, kuid nad kutsusid seda nii, sest see peseb India kaldaid, mida iidsetel aegadel peeti kõige salapärasemaks ja võõrapärasemaks riigiks, kus on alati soe.
- Milline ookean on väikseim?
Lapsed: - Põhja-Arktika ja nimetas seda nii, kuna see asub põhjapooluse lähedal ja suurema osa aastast on see ookean uinunud, kaetud paksu võimsa ujuva jäävaibaga.

3. ülesanne. - Milliseid meresid sa tead?

Lapsed: - must, punane, kollane, kaspia, valge, Okhotsk, Laptev, Zhigulevskoe ...

Mille poolest erinevad mered ookeanidest ja mille poolest nad on sarnased?

Lapsed: - Need erinevad suuruse poolest, kuid on sarnased selle poolest, et neis sisalduv vesi on soolane.

4. ülesanne. Vajalik on puhastada meri prügist, mille hooletud puhkajad jätavad kaldale ja viskavad merre. (Kaks molbertit. Laual on pildid, ühele molbertile paneme pildi prügiga ja teisele, mis peaks meres elama.)

Poisid, kas saate veekogusid reostada?

Lapsed: ei.

Miks?

Lapsed: - Vesi on määrdunud, kalad ja vetikad surevad, võite end lõigata….

5 ülesanne. Peate mõistatusi ära arvama.

1. Milline imeline hobune?

Väga kummaline käitumine!

hobune ei külva ega künda,

Tants kalaga vee all

Nimeta tema sõber

Kalasõber – (merihobune)

2.Kuidas nad ilusti ujuvad -

Väga kiire ja mänguline!

Meile näidatakse seljataguseid

Alates merevesi- (delfiinid)

3 pikkade jalgadega pirni

Asus elama ookeani.

Tervelt kaheksa kätt ja jalga!

See on ime - (kaheksajalg)

4. See valge langevari

Lained kannavad kaldale

Tema jaoks kiige laine

Ja ta hõljub ilma eesmärgita

Eikusagilt kuhugi.

Kõik on selge kui vesi. - (Medusa)

5 ämblik roomab merre -

Kaheksa jalga, paar käsi

Küünised kätes

Hirm silmis

Kogub nutikalt prügi

Merepõhi selgineb. - (krabi)

Vos-l: - Hästi tehtud, poisid! Saime kõigi ülesannetega hakkama ja Neptuuni kolmhark sai oma maagilise jõu tagasi. Ja tänuks saatis merekuningas Neptuun teile kingitusi: "Karbid".

Meil on aeg tagasi minna. (Muusika saatel tõusevad lapsed meresügavusest pinnale.)

VOS-L: - Poisid, jätame oma muljed merereisist joonisele.

(Lapsed tulevad lauda. Iga laps võtab merelooma šablooni ja määrib käsnaga värvi peale).

Vos-l: - Poisid, näitame oma külalistele, mida veealune maailm me tegime seda.

(Lapsed loevad ka luuletust.)

Kas olete veest kuulnud?

Nad ütlevad, et ta on kõikjal!

Leiad ta tiigist,

Ja niiskes metsasoos.

Lombis, meres, ookeanis

Ja kraani juures

Nagu jääpurikas jäätub

hiilib uduga metsa,

Sinu pliit keeb,

Veekeetja praam susiseb.

Me ei saa ilma temata oma nägu pesta

Ära kugista ennast, ära joo end purju!

Julgen teile teatada:

Me ei saa ilma selleta elada!

Kas teile meeldis artikkel? Jaga oma sõpradega!